Dört Nefes Toprak

Dört Nefes Toprak

Bilgi

Dört usta müzisyen Erkan Oğur, Mikail Aslan, İsmail Hakkı Demircioğlu ve Cemil Qoçgiri, “Dört Nefes Toprak” projesi ile 16 Aralık’de Malatya Kemal Sunal Salonu’nda sahne alıyor.

Anadolu müziklerinin dört usta yorumcusu Erkan Oğur, Mikail Aslan, İsmail Hakkı Demircioğlu ve Cemil Qoçgiri, “Dört Nefes Toprak” projesiyle bir araya geliyor. Yıllardır ikili buluşmalarla birlikte çalışan bu dört usta yorumcu, ilk kez hep birlikte bir proje hazırlıyor. Farklı kültürleri ve farklı müzikal yaklaşımları bir araya getiren “Dört Nefes Toprak” konserinde Mikail Aslan, Cemil Qoçgiri ile Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu repertuvarı çok sayıda telli enstrüman için düzenleniyor.

Türkiye’nin en özgün müzisyenlerinden birisi olan Ekan Oğur, içlerinde perdesiz gitarın da bulunduğu birçok gitar ve telli çalgılar üreterek Anadolu’nun farklı bölgelerinin müziklerine kendine özgü yorumlar getirdi ve Türkiye’de olduğu kadar dünyada da geleneksel müzikleri kendi özgün yorumuyla genç bir izleyiciye sevdirdi. Yine bağlamadan bas gitara çeşitli telli enstrümanları çalan İsmail Hakkı Demircioğlu, geleneksel Anadolu müzikleri yorumuyla büyük beğeni topladı.

Zazaca ve Kurmanci geleneksel müziklere getirdiği yorumla ve besteleriyle dikkat çeken Mikail Aslan ise ele aldığı geleneksel müziklerin enstrümantal anlamda sınırlarını genişleten bir müzisyen… Geleneksel müzikleri senfoni orkestrası ile buluşturan Aslan, yine bu müziklerin yerel tavırlarını korurken farklı Batılı enstrümanlarla ele aldığı Anadolu geleneksel müziğine yeni alanlar açtı.

Cemil Qoçgiri, çocuk yaşta başladığı müzik çalışmalarını, kökenlerinin geldiği Koçgiri bölgesi üzerine yoğunlaştırdı. Araştırma ve derlemelerini hazırladığı albümlerle dinleyicisi ile paylaşan sanatçı, bu bölge müziklerini farklı enstrümanlarla zenginleştirerek ele aldığı çalışmalar büyük beğeni topladı. Enstrümanları ve yorumlarıyla yeni kapılar açan bu dört usta müzisyen, 2014 yılından itibaren “Dört Nefes Toprak” projesiyle konserler verecek.

1. Kategori – 39.00 TL
2. Kategori – 28.50 TL

Leave a Comment