Emre Kaya – Konser

Emre Kaya – Konser

Bilgi

1983 İzmir doğumlu Türk söz yazarı, besteci, müzisyen ve yorumcu Emre Kaya, 6 yaşında cura çalmaya başlayarak müzikle tanıştı.
Müzik ile doğduğunu düşünen ve müziği mesleği haline getiren Emre Kaya, girdiği tüm müzik yarışmalarında kazandığı başarıların ardından söz ve beste çalışmalarına başladı. Yaklaşık 14 yıldır Türk müzik sektörüne hizmet veren Emre Kaya, dilden dile dolaşan ve milyonların dinlediği şarkılarının yanı sıra başarılı bir müzisyen olarak bağlama, keman, gitar ve klarnet enstrümanlarını çalıyor.

Emre Kaya, yazdığı şarkılarını Murat Dalkılıç, Bengü, Zeynep Dizdar, Niran Ünsal gibi popüler yorumcuların seslendirmesinin ve bu şarkıların listelerde zirveyi görmesi üzerine ismini Türkiye’nin yeni nesilde en çok tercih edilen bestecilerinin arasına soktu. Genç müzisyen, birçok projede müzik direktörü olarak da başarılı projelere imza attı.

Ardından 2009 yılında “Yılın En İyi Bestecisi” ödülüne layık görüldükten sonra kariyerine yorumculuğu da ekleyerek ilk projesini hazırladı. “Böyle Gitmez” isimli ilk albümünü yayımlayan genç müzisyen kendi sesinden de şarkılarının gördüğü ilgi üzerine başarısını yorumculuğu ile perçinledi.

Arka arkaya çıkardığı “Toz” isimli teklisi ve “Teşekkür Ederim” albümüyle şarkıları listelerde zirveyi gören, dijital mecralarda rekorlar kıran, radyoların en çok çaldığı şarkıcı olan Emre Kaya, bu başarısıyla Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden Altın Kelebek’ de “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülünün de sahibi oldu.

Emre Kaya, 2014 yılın son aylarında çıkardığı son albümü “Apayrı” ile birlikte sektörün önderlerinden Doğan Music Company (DMC) ile yapım şirketi olarak çalışmaya başladı. DMC’den yayımlanan ilk, kariyerinin III. albümü “Apayrı” da yer alan tüm şarkılara imza atan Emre Kaya, 2015 Şubat, Mart ve Nisan aylarını Türkiye turnesinde sahnede geçirecek. Yaptığı şarkılar ve albümler kadar sahne performansıyla da adından söz ettiren Emre Kaya, müzikseverlere hem kendi sesinden hem de yorumcu arkadaşlarının sesinden şarkılarını ulaştırmaya devam edecek.

31 Mart 2015 – 20:00 ‘ Sabancı Kültür Merkezi‘nde

1. Kategori – 34.50 TL (biletix)

– Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
– Organizasyon şirketi, uygun görmediği kişileri bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

Leave a Comment