Güliz Ayla – Konser

Güliz Ayla – Konser

Bilgi

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Batı Müziği bölümünü kazandıktan sonra müzik kariyerine Metin Özülkü, Extra Orkestra ve Işın Karaca gibi isimlere vokal yaparak başladı.

“Doğa İçin Çal” projesinin 2. serisinde ufak bir bölümde şarkı söylemiştir. Herşey “Artık bir albümle müzik kariyerime devam etmeliyim.” kararını vermekle başladı, sonra yollar Efe Bahadır ve Sıla Gençoğlu ile kesişti.

İlk albümünde, prodüktör olarak birçok başarılı şarkıya imza atan ve son dönemlerde yaptıkları başarılı projelerle de dikkat çeken Efe Bahadır ve Sıla Gençoğlu ile yola çıktı.

2015 yılında Sony Music etiketiyle albümün ilk single çalışması olan “Olmazsan Olmaz” yayınlandı. Güliz Ayla’nın kendi adını taşıyan ilk albümü Eylül 2015’te Sony Music etiketiyle yayınlandı. Olmazsan Olmaz” ile büyük beğeni toplayan ve video klibi 9 milyondan fazla izlenen genç sanatçının Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır prodüktörlüğünde hazırlanan albümünde 9 parça bulunuyor. Albümde yer alan şarkılardan 3 tanesinin sözü ve bestesi Güliz Ayla imzası taşırken, diğer şarkılarda Sıla Gençoğlu imzası ve Sıla Gençoğlu ile Güliz Ayla ortak imzası bulunmakta. Besteler ise ağırlıklı olarak Güliz Ayla ve Efe Bahadır imzası taşırken, albümde yer alan sözleri Sıla Gençoğlu’na ait olan “Yalvarırım” şarkısının bestesi  ise Yalın’a ait.

Albümden  ”Bahsetmem Lazım, Sevgilim” şarkıları kliplendirildi.

2017 yılı Kasım ayında Sony Music etiketiyle yeni albümü “Parla” yayınlandı. Parla’nın çıkış şarkısı “Bilirkişi” kliplendirildi.

Biletler: Hanzade Cafe

Leave a Comment