Sagopa Kajmer – Konser

Sagopa Kajmer – Konser

Bilgi

Sagopa Kajmer Malatyadaki hayranlarıyla buluşmaya geliyor.

Biletler 40 TL ve biletix‘te

Sagopa Kajmer Kimdir?

Sagopa Kajmer gerçek adı Yunus Özyavuz’dur.Kendisi 1978 doğumlu ve Samsun doğumlu bir sanatçıdır.Müziğe olan ilgisi nedeniyle ilk Radyo’da djlik yaparak müzik hayatına giriş yapmıştır.Öğrenim hayatı nedeniyle İstanbul’a gelmiştir.İstanbul’da Fars dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır.İstanbul’a gelmesinin ardından 1 yıl geçtikten sonra rap dünyasında bir oluşum diyebileceğimiz Kuvvetmirayı kurmuştur.1999 yılında ise Silahsız Kuvvet albümü yer almıştır.İki tane albümü üst üste çıkarmıştır.

2002 yılında çıkarmış olduğu İhtiyar Heyeti albümüyle beraber Sagopa Kajmer’in doğduğunu göstermiştir.Yavuz Özyavuz yine aynı yıl içersinde bir albüm daha çıkardı bu albümünün ismi Sagopa Kajmerdi.Bu albüm sonrasında yine bir albüm piyasaya çıkardı.Albüm çıkarış hızınla beraber şarkılarıda çok fazla sevildi.

2004 yılında Bir Peşimistin Göz Yaşları albümü ile zirve yapmış bir isimdir.Harika bir albüm çıkarmış ve herkes tarafından dinlenen şarkılarla dolu bir albüm olmuştur.Peşimist Türkçede karamsar olarak kabül edilmektedir.Bu albümünde özellikle insanlıkla ilgili şarkılar vardır.Djlik açısındanda oldukça kendinden emin olan Yunus birçok Türkiye’de tanınmış radyolarda djlik yapma başarısı göstermiştir.

Adını duyurmasında Çok fazla izlenme rekorları kıran G.O.R.A adlı film olmuştur.Çünkü bu film için müzikler ve soundtracler hazırlama şansı buldu.Al birde burdan yak isimli şarkısına klip çektirmiş ve sadece rap değil herkesin seveceği bir şarkı halini almıştır.Genellikle herkes ünlü sanatçıyı sadece Sagopa olarak bildi.Romantizma isimli albüm onun için bir dönüm noktası oldu onun kariyeri açısından çok önemliydi.Vasiyet Klibi ise 2005 yılında Kral Tv en iyi klip ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Sagopa Kajmer evlimidir? evet eşi Koleradır.Oda ünlü bir rapcisidir.Kolera gerçek adıda Esen Özyavuz’dur.İkisi beraber Melankolia isimli Müzik şirketini kurmuşlardır.

Konser videoları için tıklayın..

Leave a Comment