“Yeşilyurt Her Mevsim Güzel” – Sergi

“Yeşilyurt Her Mevsim Güzel” – Sergi

Bilgi

“Yeşilyurt Her Mevsim Güzel” Fotoğraf Sergisi 14-16 Temmuz Tarihleri Arasında Malatya Park AVM’ de sanatseverlerin beğenisine sunulacak

22. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kültürel etkinlikler kapsamında düzenlenen ve Yeşilyurt’un doğal, tarihi, kültürel ve günlük yaşamla ilgili fotoğrafların yer aldığı “Yeşilyurt Her Mevsim Güzel” Fotoğraf Sergisi 14-16 Temmuz günleri arasında Malatya Park AVM’ de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediyesi ve İstanbul Yeşilyurtlular Derneği tarafından organize edilen 22. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali etkinlikleri kapsamındaki fotoğraf sergisinin onur konuğu ünlü fotoğrafçı Atilla Küntüz.

Küntüz, ilk iki gün Malatya Park AVM’nin toplantı salonunda “fotoğraf çekiminde fotoğrafçı ayarı” başlığı altında düzenleyeceği atölye çalışmasında fotoğraf tutkunlarıyla bir araya gelerek, tecrübelerini paylaşacak.

“Yeşilyurt Her Mevsim Güzel” isimli proje kapsamında amatör ve profesyonel fotoğrafçıların objektiflerinden, Yeşilyurt’un doğal, tarihi, kültürel ve günlük yaşamla ilgili güzelliklerinin yanı sıra, kırsal ve kent hâlini kadrajlayan fotoğrafların yer alacağı serginin açılışı 14 Temmuz Perşembe günü saat 10.30’da Malatya Park AVM Sergi Salonunda yapılacak.

Yeşilyurt’a özgü kültürel değerlerin tanıtılması, Yeşilyurt Belediyesi fotoğraf arşivine uzun yıllar kullanılabilecek sanatsal Yeşilyurt fotoğrafları kazandırılması, kentimizde bulunan fotoğraf sanatı tutkunlarını, usta fotoğraf sanatçıları ile buluşturup karşılıklı deneyimlerin paylaşılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen fotoğraf sergisi, 16 Temmuz’a kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Leave a Comment